Decking - Dış Mekan Ahşap Yer Döşemeleri

Dış mekan ahşap yer döşemelerinin üretiminde her türlü hava ve nem koşuluna dayanıklılığı ile bilinen Iroko, Tali ve Merbau ağaçları kullanılmaktadır.Bu ağaçlar ıslak ve nemli ortamlardan hiç bir şekilde etkilenmezler.Bunun yanısıra hava koşullarına karşı mukavemetlerinin arttırılması için özel ağaç yağı ile yağlanmaktadırlar.

Malzemenin üst yüzeyi düz olarak bırakılabildiği gibi ıslak mekanlarda kullanıldığında kaymayı önlemesi için derzli yapıda da üretilebilmektedir.Malzemenin alt yapısı tamamen aynı ağaçtan üretildiğinden zaman içerisinde dış mekan kullanımında ortaya çıkabilecek diğer ağaç malzemelerde ve plastik yapılarda karşılaşılan mantarlaşma ve aşınma engellenmiştir.

Dış mekan ahşap yer döşemelerinin ağaçtan üretilen ahşap ızgaralar üzerine çakılarak serbest boy olarak döşenebileceği gibi aynı zamanda 500mm x500mm ebatlarında lamba-zıvana ile birbirlerine geçen dekoratif kareler halinde farklı yönlü olarak yere herhangi bir şekilde sabitlenmeden modüler sistemde de döşenebilir.

Bu sistemle malzeme istenildiğinde sökülerek farklı bir şekilde de değerlendirilebilir. Modüler sistem decklerimiz, hiçbir ustalık gerektirmeden kolayca monte ve demonte edilebilir.